Dobrze, że jesteś ze swoim pupilem. Jak rytuały wzmacniają relacje z kotami.

Kiedy pracujesz przez cały dzień lub masz dzieci w domu, kot często po prostu chodzi za tobą. Tym ważniejsze jest wzmacnianie relacji z kotem poprzez rytuały. Nawet jeśli wiadomo, że koty są samotnikami - potrzebują miłości i uczucia. Zebraliśmy kilka prostych wskazówek, jak osiągnąć piękną relację między człowiekiem a kotem - pomimo codziennego stresu.

Wskazówka 1: Przywitaj się z kotem

Po powrocie do domu po ośmiu godzinach pracy, z rękami pełnymi zakupów twój kot już czeka przy drzwiach wejściowych na swojego dwunożnego przyjaciela. Często jest tak, że po prostu wchodzisz do mieszkania i ignorujesz kota, z wyjątkiem krótkiego „cześć”. Takie powitanie nie powinno się zdarzyć! Może spróbuj tak?

  1. Po wejściu do domu powitaj kota radośnie.
  2. Odłóż na bok wszystkie zakupy, torby, pocztę itp.
  3. Uklęknij lub lekko przykucnij, tak aby być na wysokości oczu kota.
  4. Podaruj swojemu kotu dużo pieszczot i przytulania.

Wskazówka 2: Zaplanuj zabawę i przytulanie kota

Najpiękniejszym rytuałem dla kota jest zaplanowanie wspólnej zabawy w ciągu dnia. Przytulaj się do niego przynajmniej raz dziennie. Może to być rano lub późnym wieczorem, kiedy jesteśmy zrelaksowani. Może trwać tylko 10 minut, ale nie powinniśmy o tym zapominać - zawsze o tej samej porze dnia.

Ważne jest, żeby poznać swojego kota i wiedzieć, co kot lubi najbardziej.

Jeśli lubi polować organizujemy zabawy z piłką lub polowanie na myszy. Jeśli kot lubi być zajęty wtedy sensowne są zabawy wykorzystujące jego inteligencję, lub gry w zdobywanie pożywienia. Jeśli chcesz być bardziej aktywny - możesz bawić się z kotem w chowanego. Najlepiej mieć zawsze pod ręką kilka smakołyków Vitakraft dla kotów.

Wskazówka 3: Utrzymuj rytuały karmienia

Droga do serca naszego kota prowadzi przez jego żołądek. Trwałą relację między człowiekiem a kotem można wzmocnić poprzez rytuały karmienia. Wymaga to stałych godzin posiłków dla kota. Na przykład rano i wieczorem o tej samej porze, jeśli to możliwe. Twój kot będzie również zadowolony z różnorodności, które znajdzie w swojej misce.

Mokra karma Poésie oferuje duży wybór odmian i konsystencji - aby kot nie nudził się podczas jedzenia. Czytaj więcej

Kobieta przytula się z kotem