Vitakraft. Z miłości.

Dla wszystkich psów!

U nas znajdziesz wszystkie produkty, których potrzebuje Twój czworonożny pupil do zdrowego i szczęśliwego życia. Vitakraft oferuje niezawodne i wysokiej jakości przekąski dla psów, zabawki i akcesoria dla dobrego samopoczucia psów. Odkryj naszą gamę produktów dla psów.

Treaties® Bits & Minis

Karma uzupełniająca dla psów

Przewodnik o psach

Poznaj nasze rady i triki dotyczące psów.

Zakup zwierzęcia i potrzebne akcesoria

Z rodowodem czy zwykły kundelek? Każdy pies ma swój charakter. Rasa psa, którą wybierzesz jest tylko i wyłącznie kwestią gustu. Nie zawsze rasa jest najważniejszym czynnikiem, czasami chodzi po prostu o „miłość od pierwszego wejrzenia“.

Rady przy kupnie psa

Istnieje wiele różnych sposobów, jak znaleźć psa. Jeżeli poszukujesz psa z rodowodem, powinieneś znaleźć odpowiedzialnego i profesjonalnego hodowcę. Adresy hodowców uzyskać możesz od lokalnych stowarzyszeń hodowców psów. Dużo psów, które poszukują domu i miłości znajduje się w schroniskach dla zwierząt.

Cechy zdrowego psa:

 • żywe i energiczne zachowanie
 • gęsta sierść
 • jasny kolor dziąseł (czerwone plamki mogą być oznaką zapalenia)
 • wilgotny zimny nos (bez wydzieliny lub śluzu)
 • jasne oczy
 • czyste uszy

Lista potrzebnych akcesoriów

By pies czuł się u Ciebie naprawdę jak w domu, poza karmą potrzebuje również innych akcesoriów:

 • przytulne miejsce przeznaczone wyłącznie dla psa, z poduszką lub kocykiem do spania
 • miska do karmienia (np. ze stali nierdzewnej) oraz pojemnik do picia
 • zabawki, którymi zajmie się pies, np. piłeczka
 • obroża i smycz na spacery
 • grzebień i szczotka do czesania
 • kości do gryzienia serii CHEWS, by Twój pies podczas zabawy czyścił swoje zęby i dziąsła
 • karma podstawowa spełnia codzienne wymogi w zakresie poprawnego wyżywienia, na przykład Vitakraft Vita Nature®
 • przekąski stosowane w ramach nagrody, na przykład Vitakraft Beef Stick®

Opieka nad Twoim zwierzęciem

Posiadanie psa wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Psy są zwierzętami stadnymi, które nie są stworzone do samotnego ​​życia, postrzegają swoich właścicieli jako zastępcze stado. Niektóre rasy mają specjalne zdolności lub szczególne wymagania, które należy zaspokoić. Większość rzeczy, o których należy pamiętać podczas posiadania psa, jest jednak taka sama dla wszystkich ras, m.in. zapewnienie wystarczającej ilości ćwiczeń czy regularne kontrole stanu zdrowia.

Pielęgnacja

Psy z krótką sierścią należy szczotkować raz w tygodniu; psy długowłose wymagają codziennej intensywnej pielęgnacji. Psy chcą pachnieć jak psy i czasami kręcą się wokół rzeczy, które my, ludzie, uważają za obrzydliwe. Podczas kąpieli lub prysznica brudnego psa najlepiej używać łagodnego szamponu przeznaczonego specjalnie dla psów.

Łapy i pazury

Pazury psów mogą stać się zbyt długie, jeśli czworonogi nie biegają zbyt często po twardym podłożu. W takim przypadku od czasu do czasu trzeba będzie je przycinać. Twój weterynarz chętnie Ci pomoże. Opuszki na łapach psów są wrażliwe na śnieg, lód i sól drogową. Należy je regularnie sprawdzać zimą i w razie potrzeby spłukiwać.

Zęby

Kości do żucia to dobry sposób na utrzymanie zdrowych zębów psa. Polecamy również przysmaki do pielęgnacji zębów ze specjalnymi składnikami, takimi jak Dental 3w1.

Uszy

Raz w tygodniu ostrożnie za pomocą suchej szmatki wyczyść uszy psa. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów długowłosych.

Czyste miejsce do jedzenia i spania

Po każdym posiłku lub przynajmniej raz dziennie umyj gorącą wodą miski z jedzeniem i wodą. Powinieneś także codziennie wytrzepać kocyk lub koszyk do spania psa i myć go w regularnych odstępach czasu.

Żywienie

Żywienie doskonałe

Zapewnienie pożywienia przygotowanego z uwzględnieniem konkretnych psich wymagań jest istotne do zapewnienia zwierzętom dobrego życia w zdrowiu. Z tego względu składniki zastosowane w produktach firmy Vitakraft zostały wybrane na podstawie badań naukowych w taki sposób, by uwzględniały wymogi dotyczące składników pokarmowych dla wilków i dzikich psów.

Nasze udomowione psy jako potomkowie wilków wciąż charakteryzują się kilkoma cechami wilków: są myśliwymi, mięsożercami. Bardziej poprawnie można określić je mianem „przeważnie mięsożernych“, ponieważ podobnie jak wilki i dzikie psy czasami zjadają także pokarm roślinny. W niektórych przypadkach jedzą go bezpośrednio w formie owoców, trawy, itd. Pewną ilość materiału roślinnego wchłaniają również wraz z treścią żołądkową swoich ofiar.

Rodzaje karmy

Karma główna:
Karma podstawowa pokrywa podstawowe zapotrzebowanie Twojego psa.

Przekąski:
Produkty te mogą być stosowane w formie nagrody, jest to użyteczny element podczas tresury. Musisz jednak pamiętać, by przekąski były zdrowe i odpowiednie dla Twojego pupila. Niektóre pełnią również inne funkcje, na przykład Dental 3in1.

Kości do gryzienia:
Kości do gryzienia są idealną zabawą dla psa, która dodatkowo wpływa korzystnie na jego uzębienie. Oprócz naturalnych kości do gryzienia z serii CHEWS, zaleca się również kości do gryzienia DELI CHEWS zawierają.

Suplementy diety:
Suplementy diety takie jak Beef Stick® Low Fat dodadzą Twojemu psu siły i poczucia zadowolenia. Spełniają konkretne potrzeby energetyczne, zgodnie z różnymi etapami życia. Na przykład w okresie wzrostu, po chorobie lub podczas ciąży. Są odpowiednie również dla szczególnie aktywnych zwierząt. 

Rady podczas karmienia

 • Dorosłe osobniki należy karmić dwa razy dziennie, szczenięta trzy razy dziennie.
 • Należy karmić je o określonych porach.
 • Należy zawsze podawać pożywienie w temperaturze pokojowej.
 • Nie należy drażnić psa podczas jedzenia.
 • Należy usunąć resztki jedzenie, które zostało po karmieniu.
 • Należy dokładnie oczyścić miskę po każdym karmieniu.
 • Pamiętaj, by Twoje zwierzątko zawsze miało do dyspozycji świeżąm czystą wodę.
 • Po karmieniu należy podać psu przysmak do czyszczenia zębów, na przykład Dental 3in1.

Zachowanie i wychowanie

Zrozumienie zachowania psa ma zasadnicze znaczenie w nawiązaniu bliskiej relacji.

Podczas wychowywania psa pamiętaj o następujących podstawowych zasadach:

Młody pies nie potrafi sobie jeszcze uświadomić, jakie zachowanie jest przez nas do przyjęcia. Jeżeli będzie próbować przekroczyć ustaloną granicę, ważne jest, by wyciągnąć z takiego zachowania odpowiednie konsekwencje. Pies musi nauczyć się przyjmować swojego nauczyciela jako samca alfa lub samicę w swojej „watasze“. Twoje rozkazy powinny być krótkie i zrozumiałe: „siad“, „do nogi“, „puść“.

Psy nie potrafią zbyt długo utrzymać koncentracji, więc najlepszym sposobem jest zastosowanie krótkich etapów tresury.

Pochwal i nagródź psa, jeżeli zrobi coś poprawnie.

Tresura powinna być dla psa swego rodzaju zabawą, każdy etap tresury należy zakończyć ćwiczeniem, które pies umie wykonać lub zabawą.

Jak nauczyć szczeniaka załatwiania się w odpowiednim miejscu

Po każdym karmieniu, śnie lub zabawie wyprowadź szczenię szybko na zewnątrz i wskaż mu miejsce, w którym może się załatwić. Będziesz musiał się pośpieszyć, jeżeli zauważysz, że pies zachowuje się niespokojnie i zaczyna się kręcić w kółko. Pochwalenie psa i nagroda (na przykład Vitakraft Beef-Stick®) przyśpieszy proces nauki.

Wprowadzenie obroży i smyczy

Zanim udasz się na pierwszy spacer, powinieneś jeszcze w domu zapoznać psa z jego obrożą i smyczą. Rozpocznij ten proces poprzez założenie psu na krótki czas jego obroży. Po założeniu możesz go pochwalić i nagrodzić.

Cierpliwe i spokojne wychowanie

Psy bardzo lubią się uczyć, jeżeli zauważają, że ich zachowanie przynosi właścicielowi radość. Dlatego niezmiernie ważne jest pochwalenie psa, jak tylko wykona coś poprawnie, nie należy zapominać także o nagrodzie. Z uwzględnieniem tych potrzeb Vitakraft opracował różnorodną serię przekąsek dla psów w praktycznych opakowaniach. Przekąski te zawierają ważne składniki pokarmowe i doskonały smak.