Miłe miejsce na odpoczynek dla kotów. Jaskinie - modne i przytulne!

Jaskinie tworzą przytulne miejsce w mieszkaniu, są idealne do spania i dają kotu możliwość ukrycia. Kupując jaskinie dla kotów, należy jednak zwrócić uwagę na pewne punkty, aby kot mógł się nim cieszyć przez długi czas, a także zaakceptował nowe miejsce do spania.

Polecamy: jaskinie dla kotów wykonane z filcu lub pluszu.

Obecnie istnieje wiele przytulnych jaskiń o różnych wzorach, materiałach, funkcjach i rozmiarach. Jeśli chodzi o materiał, idealne są miękkie tkaniny, takie jak filc czy plusz, ponieważ ich wnętrze zapewnia wysoki poziom akceptacji przez koty. Wiele jaskiń dla kotów posiada w środku poduszkę lub podkładkę, które można prać. Jeśli nie - zdecydowanie należy w środku umieścić taką poduszkę lub koc. Należy je wymieniać i odświeżać w regularnych odstępach czasu.

Kocie jaskinie dla dużych i małych kotów.

Nawet jeśli koty lubią wąskie, przytulne jaskinie, ich właściciele powinni upewnić się, że został wybrany odpowiedni rozmiar. Wiele jaskiń dla kotów, które można kupić w sklepach, jest przeznaczonych dla małych lub drobnych kotów domowych. Jeśli masz większego kota, takiego jak Maine Coon, powinieneś dokładnie dopasować rozmiar jaskini. Można wypróbować wcześniej zbliżony rozmiar na przykładzie pudełka: po prostu włóż kota i sprawdź, czy jest wystarczająco dużo miejsca ze wszystkich stron. Istnieją również jaskinie dla kotów, które można łatwo przekształcić w normalne miejsce do spania. Na przykład jaskinię można podzielić na dwie części za pomocą zamka błyskawicznego, dzięki czemu powstają dwie przestrzenie.

Gdy kot zaakceptuje jaskinię, z pewnością stanie się ona nowym ulubionym miejscem. Kocia jaskinia chroni przed przeciągami i zapewnia przytulne ciepło. Co jednak najważniejsze - wszystkie koty domowe uwielbiają chronić się przed ciekawskim wzrokiem podczas drzemki.

Koci eksperci polecają wielofunkcyjną jaskinię dla kotów wykonaną z odpornego na zarysowania filcu. Dzięki zamkowi błyskawicznemu można zdjąć górną część, dzięki czemu powstanie normalne miejsce do spania. Pluszowa poduszka w środku jest wyjmowana i można ją wyprać. Prosty design harmonijnie komponuje się również z każdym mieszkaniem.